Sitemize ilan vermek için 0555 555 55 55 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Masaj Çeşitleri

Masaj Çeşitleri 2 Ekim 2017

masaj çeşitleri

Masaj Çeşitleri ;

Klasik masaj’ın sınıflandırmasında dinlendirme, tedavi ve spor masajı olmak üzere üç alt grubun tanımı yapılmıştır.

Dinlendirici Masaj:

Günlük yorgunlukların çıkarılması ve toksinlerin atılaması için ister sauna sonrası istenirse günün herhangi bir saatinde yapılan masaj’lardır.

Tıbbi Masaj :

Tedavi amacıyla yapılan masaj’lardır.Bir doktor tarafından yönlendirilen ve eğitim almış masörler tarafından yapılan masaj’lardır. Avrupa’da masaj, doktor tarafından hastanın reçetesine yazılabilen ve sigorta tarafından karşılanan bir tedavi şeklidir.

Spor Masajı:

Sporcuların fizyolojik ve fizik gelişmelerinde etken olan bir masaj şeklidir. Spor masajı, klasik masajın bilinen beş temel hareketinden farklıamaçlara dönük planlanmasıyla oluşmuş bir kavramdır. Bu yönüyle spor masajı, hazırlık ma-sajı, sportif aktivite arası ve sonrası masajı olmak üzere üç grupta tanımlanabilir.

 

İsveç Masaj, Thai Masaj, Derin Doku Masaj, Refleksoloji Masaj, Aroma Terapi Masaj, Spor Masajı, Anti Selülit Masaj, Lenf Drenaj Masaj, Shatsu Masaj, Bali Masaj, Anti Sitres Masajı, Yüz Masajı, Baş Masajı, Çikolata Masaj, Medical Masaj, Watsu Masaj, Taş Masaj 

18 total views, 4 today

Masajın Faydaları

Masajın Faydaları 2 Ekim 2017

masajın faydaları

Masajın Faydaları ;
Masaj ; kas krampları, yaralanmalarda akut devreden sonra, migren, gerilim tipi ve hipertansiyona baglı baş agrılarında, agrılı adet dönemlerinde, kabızlıkta, uykusuzluk ve nevrastenidurumlarında, yara dokularının iyileşmesinde, tendon iltihabında tedavi amaçlı uygulanmaktadır.

Masaj uygulamaları sırasında ısı artışı ile oluşan kan dolaşımı hızlanması ve belirli bölgelere yapılan bası ile vücutta bazı hormonların salınmasının artması ve bu hormonların düzenleyici etkiler göstermesidir.
Masaj anında toplar damar sistemi 4 – 20 kat daha hızlı çalıştırıldığından dolayı kirli kanın kalbe ulaştırılması kolaylaştığından masaj’ın kalbe ve toplar damarlara olan yardımı olağan üstüdür.
Masaj ile lenfa sistemi ve hormonel sistem tetiklendiğinden, vücuttaki tedavi edici maddelerin masaj yapılan bölgeye iletilip çalışma yapması sağlanarak, vücudun hastalıklara karşı direnci artırılmakta ve hasıl olan başlangıç aşamasında olan pek çok ciddi hastalıklar tedavi edilebilmektedir.
Masaj ın belki de gerekliliğini vurgulayan en mühim nokta, masaj’ın pek çok olası ciddi sağlık sorununun oluşmasını engelleyebilme özelliğidir.
Masaj anında vücudun ürettiği doğal uyuşturucu olan ve morfinden daha etkili olan endorfin salgılanarak, masaj alan kişide olağan üstü rahatlama sağlandığından; psikolojik anlamda masaj’ı yan etkisi olmayan bir antidepresan ve psikolojik terapi olarak görmek de mümkündür.

17 total views, 2 today

Masaj Nedir

Masaj 2 Ekim 2017

masaj nedir

Masaj günümüzde daha çok keyif ve lüks anamına gelmemekle birlikte, saglık açısından bir ihtiyaç ve düzenli olarak vücudumuza yaptırmamız gereken bir koruyucu tedavi yöntemidir.

Masaj; yorgu ve hasta bir organın veya uzuvun; eski halini alması için, organın ve uzuvun üzerinde yapılan manipilasyonlarla derinlerde fizyolojik etkiler oluşturarak iyileşe sürecine hızlandırma şeklidir.
Masaj ülkemizde çok geniş bir çok alanda yapılmaktadır. Bunların başında fizik tedavi merkezleri, spa merkezleri, saunalar, hamamlar, spor merkezleri, evler, kaplıcalar, oteller, hastaneler, tatil köyleri ve Masaj salonları gelmektedir. Masaj ülkemizde hemen herkez tarafından bilinen veya duyulmuş,rahatlıkla uygulanabilecegi düşünülen ve aslında öyle olmayan en eski tedavi yöntemlerinden birisidir.

20 total views, 2 today

Merhaba dünya!

Genel 26 Eylül 2017

WordPress’e hoş geldiniz. Bu sizin ilk yazınız. Bu yazıyı düzenleyin ya da silin. Sonra yazmaya başlayın!

25 total views, 2 today

 • Merhaba dünya!

  by on 26 Eylül 2017 - 1 Comments

  WordPress’e hoş geldiniz. Bu sizin ilk yazınız. Bu yazıyı düzenleyin ya da silin. Sonra yazmaya başlayın!

 • masaj nedir

  Masaj Nedir

  by on 2 Ekim 2017 - 0 Comments

  Masaj günümüzde daha çok keyif ve lüks anamına gelmemekle birlikte, saglık açısından bir ihtiyaç ve düzenli olarak vücudumuza yaptırmamız gereken bir koruyucu tedavi yöntemidir. Masaj; yorgu ve hasta bir organın veya uzuvun; eski halini alması için, organın ve uzuvun üzerinde yapılan manipilasyonlarla derinlerde fizyolojik etkiler oluşturarak iyileşe sürecine hızlandırma şeklidir. Masaj ülkemizde çok geniş bir […]

 • masaj çeşitleri

  Masaj Çeşitleri

  by on 2 Ekim 2017 - 0 Comments

  Masaj Çeşitleri ; Klasik masaj’ın sınıflandırmasında dinlendirme, tedavi ve spor masajı olmak üzere üç alt grubun tanımı yapılmıştır. Dinlendirici Masaj: Günlük yorgunlukların çıkarılması ve toksinlerin atılaması için ister sauna sonrası istenirse günün herhangi bir saatinde yapılan masaj’lardır. Tıbbi Masaj : Tedavi amacıyla yapılan masaj’lardır.Bir doktor tarafından yönlendirilen ve eğitim almış masörler tarafından yapılan masaj’lardır. Avrupa’da […]

 • masajın faydaları

  Masajın Faydaları

  by on 2 Ekim 2017 - 0 Comments

  Masajın Faydaları ; Masaj ; kas krampları, yaralanmalarda akut devreden sonra, migren, gerilim tipi ve hipertansiyona baglı baş agrılarında, agrılı adet dönemlerinde, kabızlıkta, uykusuzluk ve nevrastenidurumlarında, yara dokularının iyileşmesinde, tendon iltihabında tedavi amaçlı uygulanmaktadır. Masaj uygulamaları sırasında ısı artışı ile oluşan kan dolaşımı hızlanması ve belirli bölgelere yapılan bası ile vücutta bazı hormonların salınmasının artması […]